Rejestracja uczestników od 12:00 do 20:00
Program 16 października 2023
Podczas debaty zderzymy różne podejścia do budowania systemów wynagrodzeń. Dyskusja będzie również wstępem do wykładu w pierwszym dniu konferencji, podczas którego omówię dwa różne przykłady stworzenia i wdrożenia systemów wynagrodzeń u lokalnych operatorów telekomunikacyjnych.
To jest z kolei odpowiedź na problemy zarówno z EB na zewnątrz jak i wewnątrz organizacji. Zwróciłabym uwagę na te aspekty, które pomagają zrekrutować najlepszych pracowników i utrzymać ich w organizacji na dłużej
Dzielimy się doświadczeniami i wiedzą z zakresu rekrutowania pracowników. Ekspert przedstawia najlepsze narzędzia, to na co trzeba zwrócić uwagę przy rekrutacji, jakie są kluczowe zasady skutecznego pozyskiwania ludzi. Pracujemy na konkretnych doświadczeniach i case’ach. Omawiamy błędy i przedstawiamy najlepiej działające procesy rekrutacyjne. W tym module rozmawiamy też o motywacji – czyli drugim kroku. Jak pozyskamy pracownika, to trzeba go utrzymać. Jak motywować ludzi, jak pracować z młodym pokoleniem, jaką rolę grają pieniądze i premie w motywowaniu ludzi i jak budować motywację czynnikami pozafinansowymi.
Nie chce im się pracować, są roszczeniowi i nie sposób się z nimi porozumieć - taką opinię o pracownikach najmłodszej generacji można usłyszeć od operatorów. Efekty? Duża fluktuacja w zespołach, chaos informacyjny, brak zaangażowania i motywacji, frustracja szefów. Jak to zmienić? Dlaczego pokolenia BB, X i Y nie mogą dogadać się z GEN Z? Jak wykorzystać potencjał najmłodszych pracowników, ich kreatywność i energię, żeby się ze sobą nie męczyć, a dobrze rozumieć? Na te i wiele innych pytań odpowiedź dostaniecie na warsztatach "Jak dogadać się z GEN Z, czyli jak najmłodsze pokolenie pracowników może pomóc rozwinąć Twój biznes
KLIKNIJ, BY SIĘ ZAPISAĆ Porządkowanie firmy na wypadek sprzedaży. Lista TOP 5 i nie tylko - sygnalizacja i omówienie „topowych” i najczęściej występujących problemów przy sprzedaży udziałów lub przedsiębiorstwa telekomunikacyjnego bądź sieci telekomunikacyjnych. Za co korygowana jest lub może być cena. Jak tego uniknąć?
Na warsztatach omówione zostaną dokładnie obowiązki członków KIKE w zakresie zwalczania nadużyć z podziałem na poszczególne nadużycia oraz terminy na ich wdrożenie. Przedstawione zostaną techniczne propozycje wykonania tych obowiązków a także przedyskutowane zostaną możliwości zgłoszenia przez KIKE rekomendacje dla Prezesa UKE przy wdrażaniu tej ustawy.
Celem warsztatów jest zaprezentowanie w jaki sposób przetwarzać dane w systemach informacji geograficznej (GIS). W pierwszej kolejności zostaną omówione podstawowe pojęcia wykorzystywane w geoinformatyce. W ramach części praktycznej zaprezentujemy, jak pobrać dane z systemu SIDUSIS i jak wyświetlić te dane w QGIS. Dowiesz się też, w jaki sposób filtrować, modyfikować dane oraz jak łączyć ze sobą różne dane. Zwieńczeniem warsztatów będzie przygotowanie danych np. o planach inwestycyjnych w wymaganym formacie przez SIDUSIS.
-
Przerwa kawowa z KIKE15:30 - 16:00
-
Rekrutacja i motywacja pracownikówprelegenci: Rafał Błachowski (Błachowski i Partnerzy), Przemysław Siódmiak (313c)16:00 - 17:00
-
Jak dogadać się z GEN Z, czyli jak najmłodsze pokolenie pracowników może pomóc rozwinąć Twój biznes.prelegentka:Emilia Kotnis-Górka17:00 - 18:00
-
Porządkowanie firmy na wypadek sprzedaży - UWAGAI TYLKO DLA MŚP - OBOWIĄZUJĄ ZAPISYprelegent: Łukasz Bazański (itB Legal)13:00 - 14:30
-
Warsztaty w zakresie ustawy o zwalczaniu nadużyć w komunikacji elektronicznejTomasz Bukowski, Krzysztof Dzięgielewski14:30 - 15:30
-
Przerwa kawowa z KIKE15:30 - 16:00
-
Wykorzystanie niekomercyjnych rozwiązań na potrzeby przygotowania danych do SIDUSISprelegenci: Anna Mościcka, Grzegorz Szieska (Instytut Łączności)16:00 - 17:00
Sponsorem Before Party jest

Sponsorem Before Party jest

Rejestracja uczestników od 9:30 do 19:00

Program 17 października 2023
Usługi hurtowe to szansa dla przedsiębiorców telekomunikacyjnych na rozwój usług detalicznych i dotarcie do większej ilości abonentów bez potrzeby inwestowania w rozbudowę własnej sieci. Brzmi świetnie, ale czy rzeczywistość jest równie bajkowa? Podczas panelu będziemy rozmawiać o zaletach i wadach, korzyściach i problemach, szansach i zagrożeniach związanych z usługami hurtowymi z punktu widzenia różnych graczy rynkowych.
W wielu krajach UE pojawiają się różnorodne rozwiązania angażujące ISP w blokowanie pirackich treści audiowizualnych. Dyskusje na temat najbardziej optymalnego modelu takich działań w Polsce są nieuniknionej. Które rozwiązanie byłoby adekwatne z punktu widzenia ISP? W jaki sposób nie dopuścić do overblockingu?
Przegląd projektów prawa krajowego i unijnego z zakresu cyberbezpieczeństwa w celu wskazania istniejących kierunków, do których zmierzają te akty. Niektóre kroki warto podjąć już teraz
Rozmowa z Panem Marcinem Wysockim, Zastępcą Dyrektora Departamentu Cyberbezpieczeństwa w Ministerstwie Cyfryzacji, na temat praktycznych aspektów analizy ryzyka i zapewnienia bezpieczeństwa sieci w kontekście regulacji obowiązujących w Polsce.
Przegląd rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa dla lokalnych dostawców internetu.
Panel dyskusyjny na temat wniosków płynących ze Strategii Cyberbezpieczeństwa RP dla dostawców internetu, w szczególności z segmentu MŚP. Aktualna Strategia Cyberbezpieczeństwa RP obowiązuje do 2024 r. Jakie wnioski płyną z realizacji Strategii? Czy dostawcy z segmentu MŚP powinni być w niej wyodrębnieni? Jakie znaczenie dla Strategii wydanej na kolejne lata może mieć dyrektywa NIS2?
Ministerstwo Cyfryzacji przygotowuje nowy projekt rozporządzenia w sprawie warunków technicznych zasilania energią elektryczną obiektów budowlanych telekomunikacji. Konieczne jest zastąpienie starego rozporządzenia jeszcze z 1995 roku, które już od dawna nie przystawało do nowych technologii. Wspólnie przedyskutujemy jakie zmiany są konieczne w tych przepisach oraz jakie wyzwania stoją przed rynkiem w związku z tą zmianą
W ramach dotowanego przez Unię Europejską projektu budowy szerokopasmowych sieci FERC pojawia się unikalna możliwość zastosowania również innych technologii do budowy takich sieci zamiast powszechnie znanego rozwiązania światłowodowego GPON. Cambium Networks na przykładzie swoich najnowszych radiowych rozwiązań szerokopasmowych pracujących w pasmach licencjonowanych pokaże jak można to zrobić łatwiej i szybciej. Dzięki użyciu takich technologii można zaprojektować efektywną sieć hybrydową, która da nam pełne 100% pokrycie wymaganych białych plam. Pokażemy również jak za pomocą narzędzi planistycznych Cambium można to wykazać pokrycie i spełnienie wymaganych parametrów projektu
Podczas prezentacji, zespół AMC Networks przybliży ofertę kanałów tematycznych skierowaną do operatorów telewizyjnych. W trakcie spotkania przewidziane są atrakcyjne niespodzianki!
W związku ze zbliżającymi się projektami w ramach KPO/FERC, konieczne jest zrozumienie kluczowych kryteriów, które należy uwzględnić podczas wyboru technologii i rozwiązań na terenach z trudnym dostępem do Internetu. Dowiesz się, jak efektywnie zaprojektować i wykonać nowoczesną sieć w oparciu o rozwiązania OFIBER by VECTOR SOLUTIONS. To również możliwość do wspólnej refleksji nad wyzwaniami i perspektywami na przyszłość, które pozwolą lepiej przygotować się do skutecznego wdrożenia sieci optycznych na swoich terenach.
W trakcie spotkania zostanie przedstawiona Platforma BackBox, pozwalająca na łatwą i przystępną automatyzację wielu obszarów operacyjny i administracyjnych związanych z infrastrukturą sieciową i bezpieczeństwa. Omówione zostaną zarówno scenariusze dedykowane dla infrastruktury własnej jak i wspomagania operatorów we wdrożeniu i świadczeniu usług MSP i MSSP.
Platforma IPTV MatteBox jest kompletnym rozwiązaniem, które zapewnia usługi multimedialne za pośrednictwem sieci szerokopasmowych. Należy do grona trendsetterów nowych zachowań na rynku płatnej TV i nowoczesnych multimediów. Już ponad 10 lat temu, celnie przewidzieliśmy realizujące się dzisiaj trendy, oparte na szeroko rozumianym IPTV i jej nieliniowym aspektem. Jako pierwsi w Polsce bo już 2013 roku wprowadziliśmy na rynek takie usługi jak: NPVR, Timeshift TV, Catchup TV, Pause TV, Start Over oraz aplikacje interaktywne na systemy iOS i Android. W 2016 roku wzbogaciliśmy usługę o transkodery hardware i adaptive streaming dzięki czemu usługa działa płynnie na każdym rodzaju sieci również tych o niskiej przepustowości, a wdrożenie odbywa się w jeden dzień bez konieczności dodatkowych inwestycji po stronie operatora telekomunikacyjnego. Dzisiaj Platforma Mattebox cieszy się renomą usługi stabilnej i niezawodnie działającej w każdych warunkach, a nasz zespół to dynamiczni ludzie, którzy z pasją realizują misję organizacji: wsparcia swoich Partnerów biznesowych w obszarze stabilności przychodowej, wynikającej ze zmieniających się zachowań ich klienta końcowego.
Podczas rozmowy przedstawimy przygotowania przedsiębiorcy telekomunikacyjnego do raportowania ESG (ang. Environmental, Social and Governance) oraz wpływ wdrożenia raportowania ESG na prowadzony biznes.
Grupa MiŚOT przygotowuje projekty skrojone na możliwości małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych. Nie zgadzamy się jednak na kompromisy, szykujemy nieszablonowe jakościowe rozwiązania, które nie uderzą MiŚOT-a po kieszeni, a wspomogą w różnych obszarach działalności. Sprzedaż usług konwergentnych może się opłacać.
Podczas prezentacji zostanie omówione innowacyjne podejście do dostarczania telewizji dla małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych na przykładzie KameleonTV - nowoczesnej platformy uruchomionej dzięki MiŚOT w ramach technologicznego partnerstwa z Redge Technologies. Rozwiązanie to przeszło udane testy i oferuje wyraźne korzyści finansowe i technologiczne uwzględniając potrzeby klienta docelowego, co daje mu wyraźną przewagę nad konkurencją na rynku.
Skupiamy się tym jak budować lojalność Klientów (w dużej części skupiamy się na Klientach B2B), jak prowadzić krok po kroku proces sprzedażowy i jak budować strategię sprzedażową. Podczas spotkania będzie przestrzeń na dzielenie się przez Uczestników swoimi case’ami i wyzwaniami sprzedażowymi. Będziemy dzielić się praktyką i najlepszymi rozwiązaniami.
Szafa RACK, którą złożysz w 120 sekund! Czy to możliwe? Przekonasz się na żywo. Optymalizacja to proces, do którego pragniemy dążyć każdego dnia w najprostszych czynnościach. Lata doświadczenia, opinie instalatorów i warunki rynkowe doprowadziły nas do stworzenia szaf RACK, które nadają nowy wymiar instalacji. Zapraszamy na premierę produktu, który zrewolucjonizuje obecne realia instalatorów.
RCS czyli Rich Communication Services to nowy, zaawansowany i multimedialny standard komunikacji mobilnej. Jak wygląda rynek w Polsce i na świecie? Dlaczego RCS jest bezpieczny? Czy jest to usługa tylko dla klientów indywidualnych? Czy stanie się standardem komunikacji biznesowej i zastąpi dotychczasowe kanały SMS i MMS? Czy dzięki swojej uniwersalności będzie narzędziem do kontaktu z klientem zamiast kosztowych aplikacji mobilny?
-
Uroczyste otwarcie KonferencjiKarol Skupień (Prezes KIKE), Bogdan Kozicki (Wiceprezes KIKE)10:00 - 10:15
-
15 lat rozwoju lokalnych przedsiębiorców telekomunikacyjnychProwadzący: Karol Skupień (KIKE), paneliści: Łukasz Bazański (itB Legal), Kinga Pawłowska-Nojszewska (KIKE), Piotr Wiąckiewicz (ekspert KIKE), Tomasz Bukowski (Kancelaria Prawna Media), Dagmara Iwańczuk-Węgrzynek (Kike Events, Delegata)10:15 - 11:00
-
Przyszłość prawa komunikacji elektronicznej - panel dyskusyjnyprowadzący: Jakub Woźny (Kancelaria Media), uczestnicy: Katarzyna Orzeł (Brightspot), Anna Gąsecka (Mediakom), Tomasz Opolski (Ministerstwo Cyfryzacji)11:00 - 11:30
-
Masz swojego Rzecznika Prezentacja działalności urzędu Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Prowadzi minister Adam Abramowicz11:30 - 12:30
-
Usługi hurtowe OSD i OK - szanse i zagrożeniaprowadząca: Anna Gąsecka (Brzezińska, Gąsecka,Cieśla Adwokaci), paneliści:Tomasz Kowal (Orange), Tomasz Zmyślny (Fiberhost), Dominik Skwirtniański (Światłowód Inwestycje), Jerzy Nowicki (Mediakom), Paweł Dołębski (Gawex), Kamila Mizera-Płaczek (ItB Legal)12:30 - 14:00
-
Platformy streamingowe a lokalni operatorzy. Czy jest szansa na wspólny biznes?prowadząca: Dagmara Iwańczuk-Węgrzynek (Delegata), Krzysztof Czaja (Fundacja Nasza Wizja), Klaudia Łyczko-Kuta (Sweet.tv), Artur Pacuła (Megogo), Krzysztof Burmer (Asta Net), Tomasz Strożek (Engagement Director, Merapar Technologies)11:00 - 11:40
-
Modele monetyzacji telewizji w Internecieprowadzący:Marcin Grabowski (Biuro Spraw Korporacyjnych TVP), paneliści: Dagmara Iwańczuk-Węgrzynek (Delegata), Krzysztof Rompa (TBN), Roman Młodkowski (Biznes 24), Artur Błasik (Inwestorzy TV), Witold Kołodziejski (KRRiT)11:40 - 12:25
-
Blokowanie treści pirackich przez ISP: rozwiązania oczekiwane przez nadawców i stosowane w UE. Czas na Polskę?prelegentka: Luiza Piskorek (Kancelaria Prawna Media)12:25 - 13:00
-
Prezentacja platformy transakcyjnej GPW DAI – wyniki pierwszych POCprelegent: Krzysztof Zieliński (Giełda Papierów Wartościowych)13:00 - 13:30
-
Optymalizacja kontentu telewizyjnego u operatoraprelegent : Krzysztof Czaja (Fundacja Nasza Wizja)13:30 - 14:00
-
Trendy w regulacjach cyberbezpieczeństwa - dokąd zmierzamy?prelegentka: Kinga Pawłowska-Nojszewska, Dyrektor ds. prawnych KIKE11:00 - 11:25
-
Bezpieczne sieci i usługiprowadząca: Kinga Pawłowska-Nojszewska (KIKE), Marcin Wysocki, Zastępca Dyrektora Departamentu Cyberbezpieczeństwa w MC11:25 - 11:50
-
Kalejdoskop cyberbezpieczeństwa, czyli przegląd rozwiązań dla ISPprowadząca: Kinga Pawłowska-Nojszewska (KIKE), paneliści: Marcin Zemła (Projekt MdS), Andrzej Fudala (Sayf), Paweł Małachowski (Redge), Grzegorz Madejczyk (Vector Solutions), Bartosz Gościak (Intelligent Technologies S.A.), Dominik Łuczkowski (Nomios)11:50 - 12:15
-
Wnioski ze Strategii Cyberbezpieczeństwa RP dla ISPprowadząca: Kinga Pawłowska-Nojszewska (KIKE), paneliści: dr inż. Tymoteusz Biłyk (Korbank), Marcin Wysocki (MC), Karol Skupień (KIKE), Marcin Zemła (Projekt MdS)12:15 - 13:00
-
Projekt rozporządzenia w sprawie warunków technicznych zasilania energią elektryczną obiektów budowlanych telekomunikacji lub pomieszczeń telekomunikacyjnychprowadzący: Tomasz Bukowski (Kancelaria Prawna Media), paneliści: Tymoteusz Biłyk (Korbank), Tomasz Opolski, Zastępca Dyrektora Departamentu Telekomunikacji w MC13:00 - 13:30
-
Wykorzystanie Lokalnych Klastrów Energii do rozwoju lokalnych przedsiębiorców telekomunikacyjnychKarol Skupień (KIKE), Albert Gryszczuk (KIKE)13:30 - 14:00
-
Przegląd i nowości w portfolio Cisco dla ISPprelegent: Piotr Śmietanka (Network Expert)11:15 - 11:45
-
Tajniki zakupu sieci telekomunikacyjnej – praktyczne przykłady z transakcjiprelegenci: Bogdan Kozicki (KIKE), Maciej Jojczyk (Brightspot)11:45 - 12:15
-
Nowe produkty w ofercie Fundacji Nasza Wizjaprelegent: Krzysztof Czaja (Fundacja Nasza Wizja)12:15 - 12:45
-
Onet Premium pakiet cyfrowych treści z dostępem do serwisów, podcastów i tytułów prasowychprelegent: Marcin Sobczak (Onet Premium)12:45 - 13:00
-
Wykorzystanie dronów w telekomunikacji – przegląd zastosowań i aspektów prawnychprelegent: łukasz Grzelak (DILECTRO)13:00 - 13:30
-
Jak ograniczyć koszty budowy i utrzymania infrastruktury optycznej wykorzystując systemy i narzędzi nowej generacjiprelegenci: Marcin Tomkiewicz, Dariusz Matyjewicz (Rateart)13:30 - 14:00
-
Podeprzyj światłowód radiem firmy Cambium Networks w projektach FERCprelegant: Sebastian Opiela, Regionalny Dyrektor Techniczny w Cambium Networks11:00 - 11:30
-
Oferta programowa AMC Networksprelegenci: Dominik Tokarzewski, Agnieszka Furmańska (AMC Networks Zone Poland Sp z o.o.)11:30 - 12:00
-
Jak budować infrastrukturę światłowodową na terenach rozproszonych? Kryteria doboru technologii oraz rozwiązań OFIBERprelegent: Artur Salwach, DyrektorRynku ISP w VECTOR SOLUTIONS12:00 - 12:30
-
Zwiększenie dostępności usług i bezpieczeństwa środowiska sieciowego przez skuteczną i zaufaną Automatyzacjęprelegent: Wojciech Siwiński, Business Development CEE BACKBOX12:30 - 13:00
-
MatteBOX - Platforma IPTV, która ma wszystkoBruno Bagiński (Matte Enterprise Sp. z o.o. )13:00 - 13:30
-
ESG, czyli nowy trend w biznesie: szanse i zagrożenia. Case study.prelegenci: Tomasz Proć (Kancelaria Prawna Media), Dariusz Prymon (Intelligent Technologies S.A.)13:30 - 14:00
-
Produkty szyte na MiŚOT-a: Lokalni.pl, KoalaTelprelegenci: Aleksandra Czerech, Paweł Białas (Grupa MiŚOT)11:00 - 11:30
-
Platforma telewizyjna dla lokalnych operatorów. Czy jest szansa na wspólny biznes?prelegenci: Przemysław Frasunek, Prezes Redge Technologies, Paweł Białas (Grupa MiŚOT)11:30 - 12:00
-
Skuteczna sprzedaż produktów i usług, głównie B2Bprelegenci: Rafał Błachowski (Błachowski i Partnerzy), Paweł Majchrowski (orebic.com.pl)12:00 - 13:00
-
Nowy standard Instalacji – szafa RACK, którą złożysz w 120 sekund!prelegent: Łukasz Szafrański (Stalflex)13:00 - 13:30
-
RCS - Nowy standard komunikacji mobilnejprelegent: Radosław Turek (Orange)13:30 - 14:00
Odchodzimy od koncepcji zastąpienia człowieka sztuczną inteligencją, ponieważ natura ludzka to więcej niż tylko inteligencja, na rzecz współpracy. Wymaga to wypracowania zaufania po obu stronach podsystemów. Ze względu na złożoność problemu proponuje się 3 warstwowy model mierzenia zaufania. Warstwa danych definiuje zbór uczący dla sztucznej sieci neuronowej. Warstwa modelu wybór metody maszynowego uczenia. Warstwa aplikacji jest interfejsem do współpracy z człowiekiem. Jako metryki zaufania przyjmujemy atrybut, wskaźnik, indeks w celu wyliczenia ostatecznego indeksu zaufania człowieka do sztucznej inteligencji. Zaprezentowane rozwiązanie proponuje się, aby ITU-T zatwierdził jako standard zaufania w systemach rozszerzonej inteligencji.
Wystąpienie zawierać będzie informacje o wynikach dotychczasowych naborów w ścieżce SMART. Opisane zostaną branże, których przedstawiciele wnioskowali o dofinansowanie, odsetek prawidłowo złożonych wniosków i wniosków, które uzyskały dofinansowanie. Wskazane zostaną najczęstsze błędy. Przedstawimy wyniki dotychczasowych naboru w Ścieżce SMART oraz jakie ilości wniosków zostały złożone na poszczególne moduły a także jakie konkursy przed przedsiębiorcami są w najbliższym czasie.
Co to znaczy uwalnianie nowych możliwości w ramach transformacji cyfrowej? Czy w cyfrowej zmianie organizacji w firmie procesy biznesowe można odkrywać na nowo? Czy przemiana procesów biznesowych, cyfryzacja manualnych procesów pomaga w odkrywaniu nowych możliwości w firmie. Automatyzacja towarzyszy nam od blisko 50 lat. Roboty mielą naszą kawę. Półautonomiczne maszyny wydobywają pierwiastki kopalne. Nasze smartfony wykonują nasze słowne polecenia. Podpowiadają jak dojechać w dane miejsce. Rożne cyfrowe alerty przypominają nam o obowiązkach. W niedługim czasie autonomiczne samochody wyręczą nas w prowadzeniu samochodu. Żyjemy z cyfryzacją bardzo wygodnie. Jak to zmienić abyśmy tak wygodnie cyfrowo mieli w naszych firmach? Jak ze zmianami poradzili sobie inni? Pokazane zostaną różne przypadki zmian oraz wdrożenia nowych cyfrowych procesów biznesowych w różnych firmach i branżach.
W trakcie panelu zostanie omówiony stan rynku telefonii stacjonarnej oraz rynku SMS. Wskazane zostaną tendencje rozwoju tych rynków w oparciu o analizy Prezesa UKE. Dodatkowo omówione zostaną nowe usługi pojawiające się na tych rynkach.
W dniu 25 września 2023 r. weszła w życie ustawa o zwalczaniu nadużyć w komunikacji elektronicznej. Na panelu omówimy obowiązki członków KIKE w zakresie zwalczania spoofingu, smishingu i sztucznego ruchu, a także zasady współpracy z NASK i UKE przy zwalczaniu tych nadużyć. Dodatkowo omówione zostaną techniczne aspekty blokowania nadużyć w zakresie zwalczania spoofingu, generowania sztucznego ruchu oraz nieuprawnionej zmiany informacji adresowej.
Omówimy obecny stan rynku usług MVNO w Polsce, a także podejście regulacyjne do niego. Przedstawimy doświadczenia członka KIKE w korzystaniu z oferty operatora sieci w świadczeniu usług MVNO.
Omówiony zostanie stan regulacji Prezesa UKE na rynkach usług głosowych w sieciach stacjonarnych oraz mobilnych, a także na rynku hurtowych SMS. Przedstawiony zostanie wpływ tych regulacji na konkurencję na rynku, a także wskazane zostaną niezbędne działania regulacyjne z punktu widzenia członków KIKE. W szczególności wskazane zostaną negatywne skutki braków w regulacji rynku usług 80x, 70x, AUS oraz HESC.
W toku rozmowy ze stałymi gośćmi z administracji publicznej omówimy aktualny stan wdrażania naborów KPO i FERC: co już udało się zrobić, na jakim etapie oceny jesteśmy i na ile podaż wniosków (w tym zwłaszcza przez MŚP) pokryła popyt
Czy dla wypłaty dofinansowania ma znaczenie to, że dane PA są już objęte zasięgiem sieci? Jakie obowiązki mają beneficjenci naborów KPO i FERC? Jak rozumieć bariery inwestycyjne i czym jest SIMBA? Garstka wiedzy o naborach dla tych, którzy nie biorą w nich udziału i mają sporo obaw z nimi związanych, jak i dla tych, którzy po raz pierwszy przygotowują się do wykonywania projektów.
Megogo to nowe rozwiązanie na polskim rynku w postaci połączenia usługi TV linearnej OTT oraz serwisu VOD. Oferta Megogo kierowana jest zarówno do operatorów kablowych/ISP/Telco jak i do odbiorców indywidualnych. Użytkownicy mogą korzystać z platformy na dowolnym urządzeniu z dostępem do Internetu. Oferowane treści wchodzą w skład dwóch atrakcyjnych cenowo pakietów do wyboru - Optymalnego i Maksymalnego, a część zawartości dostępna jest także bezpłatnie.
Rozmawiamy o najbardziej efektywnych działaniach marketingowych. Kampanie produktowe, kampanie wizerunkowe, eventy – wszelkie działania budujące wizerunek firmy. Omawiamy błędy, ich przyczyny, rozmawiamy o kluczowych zasadach skutecznego marketingu i tego, jak ma współpracować ze sprzedażą. 100% praktyki i doświadczenia.błędy, ich przyczyny, rozmawiamy o kluczowych zasadach. 100% praktyki.
Inwentaryzacja geodezyjna nie ogranicza się tylko do kosztownego obowiązku. Wprowadzenie sieci do zasobów geodezyjnych to podstawowy warunek legalności oraz bezpieczeństwa związanego z uszkodzeniami. Warto wiedzieć, jak i kiedy zlecać jej wykonanie oraz jak egzekwować związane z nią prawa. Dowiesz się jak (od kuchni) wygląda proces uzgadniania i prowadzenia bazy uzbrojenia sieci terenu, z czym wiąże się uczestnictwo w naradach koordynacyjnych oraz gdzie i jak udostępniane są informacje o sieciach.
Posiadanie sieci uzbrojenia terenu wiąże się z ryzykiem uszkodzenia infrastruktury. Dowiesz się jak się zachować po zdarzeniu, jakie zebrać dowody, jak ustalić wartość szkody, czy i na jakim etapie zaangażować ubezpieczyciela oraz czy warto dochodzić swoich roszczeń na drodze postępowania sądowego.
Słupy kompozytowe dzięki swoim niezwykłym właściwościom fizyko-chemicznym są wyjątkowo korzystnym rozwiązaniem dla branży telekomunikacyjnej. Ultralekka waga gwarantuje ograniczenie kosztów transportu oraz eliminuje użycie ciężkiego sprzętu przez co możliwy jest bardzo szybki i łatwy montaż napowietrznej linii światłowodowej. Brak przewodnictwa elektrycznego, odporność na warunki atmosferyczne oraz chemię drogową gwarantują bezpieczeństwo oraz długi kilkudziesięcioletni okres żywotności linii zbudowanej na słupach kompozytowych. Ważnym argumentem oprócz korzyści ekonomicznych w rachunku ciągnionym przemawiających za stosowaniem kompozytów jest elastyczność słupów, która chroni przed zerwaniem linii w warunkach silnych wiatrów, upadku gałęzi czy obciążeń ze strony niekorzystnych czynników atmosferycznych.
Prezentacja pokazująca jak rozwiązania Juniper Networks mogą umożliwić dostawcom usług internetowych (ISP) pokonanie wyzwań, zwiększenie wydajności sieci i utrzymanie konkurencyjności. Bogate portfolio produktów Juniper czyni je idealnym wyborem dla ISP, poszukujących bezpieczeństwa inwestycji i innowacji w swoich sieciach. Juniper Networks jako strategiczny partner w dostarczaniu nowoczesnych i skalowalnych usług ISP, w oparciu o serie SRX, ACX, EX i MX Juniper Networks.
-
Rozszerzona Inteligencja. Współpraca człowieka ze sztuczną inteligencją.dr inż. Andrzej Rychlik, Zastępca Prezesa Zarządu Związku Telewizji Kablowych w Polsce Izba Gospodarcza, Politechnika Łódzka15:15 - 15:45
-
Wsparcie transformacji cyfrowej przedsiębiorstw z udziałem funduszy europejskich – oferta Programy Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarkiprelegentka: Patrycja Zeszutek, Zastępca Dyrektora Departamentu, Departament Programów Wsparcia Innowacji i Rozwoju15:45 - 16:15
-
Uwolnijmy Przyszłość! Odkrywanie, Automatyzacja i Przemiana Procesów Biznesowych w Erze Transformacji Cyfrowejprelegent: Krzysztof Dzięgielewski. Dyrektor Marketingu LoVo Sp. z o.o. S.K.16:15 - 16:45
-
Transformacja Cyfrowa. Wizje – Finansowanie – Korzyści – Wyzwania w nowej erze technologicznejprowadząca: Kinga Pawłowska-Nojszewska (KIKE), paneliści: dr inż.Andrzej Rychlik (ZTKiG, PŁ), Patrycja Zeszutek (MFiPR), Krzysztof Dzięgielewski (LoVo)16:45 - 17:30
-
Stan rynku usług telefonicznych oraz SMS, nowe usługi telefoniczne VoIP.prelegenci: Tomasz Bukowski (Kancelaria Prawna Media), Krzysztof Dzięgielewski (LoVo)15:15 - 15:45
-
Zwalczanie nadużyć w usługach głosowych i SMS.prelegenci: Tomasz Bukowski (Kancelaria Prawna Media), Krzysztof Dzięgielewski (LoVo)15:45 - 16:15
-
Usługi MVNO dla małych i średnich operatorów, czy wymagają regulacji?prelegenci: Tomasz Bukowski (Kancelaria Prawna Media), Paweł Gacka (Enter T&T Sp. z o.o.)16:15 - 16:45
-
Regulacje Prezesa UKE w zakresie usług głosowych i SMSprelegenci: Tomasz Bukowski (Kancelaria Prawna Media), Paweł Gacka (Enter T&T Sp. z o.o.)16:45 - 17:15
-
Mała chmura, deszcz pieniędzy czyli jak dziś zarabiać na VoIP, wirtualnej centrali i MVNOprelegent: Paweł Gacka (Enter T&T Sp. z o.o.)17:15 - 17:45
-
Ochrona operatorów usług telekomunikacyjnych, telewizji kablowej i satelitarnej przed bezpośrednimi wyładowaniami atmosferycznymi i LEMPprelegent: dr inż. Mirosław Zielenkiewicz15:15 - 15:45
-
Dotacje na inwestycje szerokopasmowe FERC/KPO- co już wiemy? Podsumowanie.prelegent: Piotr Wiąckiewicz (ekspert KIKE), paneliści: Wojciech Szajnar, Dyrektor w CPPC, Rafał Sukiennik, Dyrektor Departamentu Rozwoju Cyfrowego w MFiPR, Marcin Łukasiewicz, Zastępca Dyrektora Departamentu Telekomunikacji w MC, Łukasz Bazański (iTB Legal)15:45 - 16:45
-
Gdy na obszarze Twojej działalności powstaje sieć KPO/FERC – szansa czy zagrożenie? Jakie obowiązki ciążą na beneficjencie naboru KPO i FERC i co zrobić, żeby konkurencja nie weszła Ci na głowę.prelegentki: Kamila Mizera-Płaczek, Ewelina Grabiec (iTB Legal)16:45 - 17:30
-
Reorganizacja na potrzeby bieżącej działalności lub sprzedaży firmy – przekształcenia, przenoszenie aktywów, metody optymalizacji podatkowejprelegent: Maciej Jojczyk (Brightspot)17:30 - 18:15
-
Światłowód w każdym pomieszczeniu. Inteligentna sieć OptiX jako fundament cyfrowej transformacjiprelegent: Patryk Pizon (Access Network Product Manager, Huawei Polska)15:15 - 15:45
-
Automated provisioning and monitoring of CPE’s (Zautomatyzowane wdrażanie i monitorowanie urządzeń CPE)panelista: Robert Wurm (EasySolutions GmbH)15:45 - 16:15
-
Dawid czy Goliat - o tym, czy wygrasz w biznesie zdecyduje Twoja odporność i charyzmaMatt Domogała (Edutainer, keynote speaker, szkoleniowiec)16:15 - 17:15
-
My tu gadu gadu, a rynek ucieka - o TikToku, golfie i dużych KlientachPaweł Paluchowski (Craft Consulting)17:15 - 17:45
-
Megogo - nowe rozwiązanie telewizji OTT+VOD dla operatorów kablowych/ISPMaciej Celmer, Business Development & Partnerships Manager in Poland w MEGOGO15:15 - 15:45
-
Budowanie wizerunku firmyprelegenci: Rafał Błachowski (Błachowski i Partnerzy), Grzegorz Kiszluk (Brief.pl)15:45 - 16:45
-
AVIOS – profesjonalna IPTV typu unicast z największym stażem na polskim rynkuprelegent: dr inż. Tymoteusz Biłyk, Prezes Zarządu KORBANK S.A.16:45 - 17:15
-
Inwentaryzacja geodezyjna i jej następstwa. Przegląd regulacji geodezyjnych i geo-ciekawostek dla posiadaczy sieci uzbrojenia terenuprelegentki: Ewelina Grabiec, Justyna Kowalczyk (itB Legal)17:15 - 17:45
-
Mądry ISP po szkodzie - czyli kilka słów o uszkodzeniach sieci telekomunikacyjnych i nie tylkoprelegentki: Ewelina Grabiec, Kamila Mizera-Płaczek (itB Legal)17:45 - 18:15
-
Wirtualne studio, możliwości realizacyjne z wykorzystaniem Aximmetry i Unreal Engine 5.1prelegent: dr Piotr Kucia (BemixMedia)15:15 - 15:45
-
Finansowe spojrzenie na obowiązki obronne i nie tylkoprelegent: Dariusz Fudala (SayF)15:45 - 16:15
-
Słupy kompozytowe doskonałe rozwiązanie do budowy linii światłowodowychprelegent: Jarosław Schabowski Pełnomocnik Zarządu Dyrektor ds. BRD i Rozwoju Kompozytów w NCT16:15 - 16:45
-
Najlepsze rozwiązania dla ISP w oparciu o rozwiązania Juniper Networksprelegent: Jacek Skowyra (Network Expert Nomios Poland)16:45 - 17:15
-
Jak kształtować podwyżki cen oraz cenniki usług w pakietach aby na tym zarobić i działać zgodnie z prawem.prelegentka: Katarzyna Orzeł (Brightspot)17:15 - 18:00
Na koncert zespołu Bajm zaprasza

Na koncert zespołu Bajm zaprasza

Rejestracja uczestników od 10:00 do 13:00
Program 18 października 2023
Wykład będzie omówieniem (case study) dwóch różnych systemów wynagrodzeń u dwóch różnych lokalnych operatów telekomunikacyjnych.
Prowadzenie inwestycji budowlanej w oparciu o tradycyjny wykres Gantta i zwyczajowo rozumiane role wykonawców, z roku na rok staje się coraz trudniejsze. Nastąpiły nieodwracalne zmiany na poziomie globalnym, a odpowiedzią na nie są zwinne metody zarządzania, zaczerpnięte ze świata IT. Poznaj kilka narzędzi, które pomogą Ci zarządzić zespołem i dynamicznymi zmianami Twoich inwestycji telekomunikacyjnych.
Czy na każdy wniosek Policji trzeba odpowiedzieć i czy zawsze udostępniać dane abonentów? Kto, oprócz Policji i na jakiej podstawie może występować o udostępnienie danych przez operatora sieci? Jakie błędy najczęściej popełniają policjanci we wnioskach? Kompendium wiedzy o retencji danych i współpracy z tzw. uprawnionymi organami.
-
Unia Polsko-Litewska w telekomunikacjiRozmowa o współpracy pomiędzy Litewskim Stowarzyszeniem Telewizji Kablowych a Krajową Izbą Komunikacji Ethernetowej10:00 - 10:30
-
Dobre praktyki współpracy Izb Gospodarczych branży telekomunikacyjnejprowadzący: Karol Skupień (KIKE), paneliści: Bogdan Łaga (PIKE), Paweł Wołoch (ZTKiG), Jerzy Nowicki (Mediakom), Jakub Bińkowski (ZPP), Andrzej Dulka (PIIT)10:30 - 11:30
-
Chmura jako fundament inteligentnego świataprelegent: Witold Walczak, Country Director Huawei Cloud Poland11:30 - 12:00
-
Optymalizacja podatkowa małych i średnich przedsiebiorstwprelegent: Paweł Kossecki (doradca podatkowy)12:00 - 12:30
-
Akcja inflacja! Zobacz jak zarobiliśmy co najmniej 6648 zł dodatkowo na każdych 100 przedłużeniach umówprelegentka: Monika Kosińska09:45 - 10:15
-
Dlaczego Wasi pracownicy nie sprzedają drożej? 5 skutecznych metod dla Ciebie i Twojego zespołupanelistka: Monika Kosińska10:00 - 10:30
-
Jak zbudować system wynagrodzeń i premii dla pracowników BOK, instalatorów oraz techników?panelista: Piotr Pytel10:30 - 11:30
-
Zwinne zarządzanie inwestycją – zarządzaj procesem budowlanym w oparciu o zasady Agile. Redefinicja ról i metod pracy w nowoczesnych inwestycjachpanelistka: Justyna Kowalczyk11:30 - 12:30
-
Gdy Policja żąda udostępnienia danych abonenta…panelistka: Kamila Mizera-Płaczek12:30 - 13:00